zdjęcie dzieci26 września został ogłoszony przez Radę Europy dorocznym Europejskim Dniem Języków. Szkoła Podstawowa w Szumowie, jak co roku, przyłączyła się do obchodów tego dnia.
Oto krótka relacja oraz fotorelacja.
Uczniowie klas I-III poznawali języki i kulturę różnych krajów europejskich oglądając filmiki poświęcone tej tematyce, by na koniec sprawdzić swoją wiedzę w quizie wiedzy o krajach europejskich.
Uczniowie klas starszych pogłębiali swoją wiedzę o językach europejskich poprzez rozwiązywanie zadań umieszczonych na drzwiach klasopracowni na terenie szkoły. Ponadto

dla klas IV-VIII została zorganizowana gra terenowa w języku angielskim, w przygotowanie której włączyła się młodzież klas trzecich gimnazjum. Uczniowie, podzieleni na grupy, mieli za zadanie rozwiązanie sześciu zadań. Rozwiązanie czterech zadań wymagało od uczestników gry komunikacji w języku angielskim z królową Elżbietą, św. Patrykiem, Winstonem Churchilem oraz ogrodnikiem.
Ostatnim etapem obchodów Europejskiego Dnia Języków jest zaproszenie wszystkich klas do wzięcia udziału w przygotowaniu wystawy pt. „I’m proud to be Polish” (Jestem dumny, że jestem Polakiem). Wystawa ta będzie jednocześnie nawiązaniem do rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Więcej

Fotorelacja z obchodów Europejskiego Dnia Języków w Szumowie.