Zdjęcie ze szkolenia Radnych z nowego systemuJuż niebawem na najbliższej Sesji Rady Gminy Radni Gminy Szumowo będą korzystać z oprogramowania umożliwiającego elektroniczne głosowanie na Sesjach Rady i Komisjach, zarządzanie dyskusją na posiedzeniach Rady, elektroniczną dystrybucje materiałów dla Radnych oraz portal mieszkańca zawierający kompletne informacje o pracy Rady Gminy. Właśnie dzisiaj z tego powodu Radni z naszej gminy licznie stawili się w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie celem uczestnictwa w szkoleniu i zapoznania się z system elektronicznego głosowania przy użyciu dowolnych urządzeń elektronicznych jak laptopy, tablety czy smartfony.

W tym przypadku Radni otrzymali zakupione przez Urząd tablety przy pomocy których wykonali pierwsze testowe głosowanie. Po wywołaniu głosowania przez operatora, na ekranach urządzeń pojawiają się duże i czytelne przyciski umożliwiające oddanie głosu. Oddane głosy spływają w czasie rzeczywistym i mogą być prezentowane na projektorze multimedialnym na sali obrad oraz automatycznie publikowane w Portalu mieszkańca systemu.
Przy tej okazji należy wspomnieć, że Radni dzięki takiej aplikacji rezygnują z dystrybucji papierowej dokumentów, wszystkie materiały otrzymają w wersji elektronicznej co znaczy, że mogą się z nimi zapoznać z dowolnego miejsca przebywania, tym samym oszczędzając złotówki w gminie na przygotowanie i dystrybucję wersji papierowej.