Tegoroczne ferie zimowe już za nami. Dzieci, które zdecydowały się spędzić je w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie z pewnością nie mogły narzekać na nudę, gdyż przygotowana przez naszą placówkę oferta obfitowała w wiele atrakcyjnych zajęć, twórczych spotkań i ciekawych wyjazdów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić wolny czas.

W pierwszym tygodniu odwiedziliśmy Teatr Lalki i Aktora w Łomży, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Brzydkie kaczątko”. Dodatkową atrakcją była wizyta za kulisami teatru, gdzie wysłuchaliśmy opowieści o pracy aktorów, poznaliśmy tajniki powstawania lalek, tworzenia scenografii. Weszliśmy też na mieszczącą się nad teatrem wieżę widokową, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Łomży. Podczas następnej wycieczki zawitaliśmy do kina w Zambrowie, gdzie obejrzeliśmy film animowany pt. „Śnieżna paczka”. W środowe popołudnie zawitali do GOK-u niecodzienni goście, babcie i dziadkowie dzieci uczestniczących w zajęciach, na uroczystość przygotowaną z okazji ich święta. Przy herbatce i słodkim poczęstunku mogli podziwiać talenty i artystyczne popisy swoich wnucząt, które z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowały piękną i wzruszającą część artystyczną. Pierwszy tydzień ferii zakończył bal przebierańców. Było mnóstwo tańca, muzyki i wspaniałej radosnej zabawy, którą poprowadził pełen kreatywnych pomysłów, niestrudzony w wymyślaniu nowych zabaw i konkursów profesjonalny animator „Super Tomasz”.
Drugi tydzień ferii upłynął w atmosferze czarów i magii. Przez pięć dni gościliśmy w naszej placówce profesjonalnego artystę iluzji pana Wiesława Jaśkowskiego „Havisa”, który poprowadził dla naszych dzieciaków warsztaty iluzjonistyczne. W czasie czterech dwugodzinnych spotkań dzieci z ogromnym zaangażowaniem zgłębiały tajniki magii, ucząc się prostych, ale efektownych sztuczek. Warsztaty zakończyło wspaniałe widowisko, podczas którego mali artyści zaprezentowali nabyte umiejętności przed swoimi rodzicami i bliskimi. Z zapartym tchem obejrzeliśmy też pokaz w wykonaniu samego mistrza „Havisa” Wspaniałe widowisko zachwyciło nie tylko dzieci, zwłaszcza, gdy w magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe chustki, płyty zmieniały kolory a karty do gry swoją wielkość. Nasz gość bawił zebranych, dostarczając mnóstwo pozytywnej energii i budząc radosne uśmiechy na twarzach.
Z całą pewnością to były gorące dwa tygodnie! Dziękujemy wszystkim dzieciom, które spędziły je w GOK uczestnicząc w zajęciach i warsztatach.

Źródło: GOK Szumowo