Zdjęcie przemawiającego Wójta Gminy SzumowoSobota 11 lutego była dla mieszkańców wsi Kaczynek wyjątkowym dniem i z pewnością na długo zapisze się w ich pamięci. Tego dnia bowiem, odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej inwestycji w Gminie Szumowo, długo oczekiwanej przez mieszkańców – rozbudowanej świetlicy wiejskiej.

Estetyczny wygląd i zagospodarowanie terenu przy budynku, przestronne pomieszczenia oraz nowoczesne wyposażenie to wszystko jest do dyspozycji mieszkańców.
W uroczystości, oprócz wszystkich mieszkańców wioski uczestniczyli zaproszeni goście: 

Wójt Gminy Pan Jarosław Cukierman, Sekretarz Pani Hanna Szabłowska, Skarbnik Pani Halina Dmochowska, pracownicy ds. inwestycji, policjanci oraz Ks Proboszcz Sławomir Grodecki z byłym wikarym parafii Ks. Tomaszem Kurkiem, którzy uroczystość rozpoczęli mszą świętą w intencji mieszkańców i wyświęceniem obiektu.

Wójt Gminy podziękował mieszkańcom za zaproszenie, za pomoc i zaangażowanie w powstaniu inwestycji oraz życzył dobrego użytkowania budynku.

Sołtys wsi Pan Witold Głębocki w imieniu wszystkich mieszkańców podziękował za tak ważną dla wszystkich i długo wyczekiwaną świetlicę, dzięki której wieś zyskuje miejsce do wspólnej integracji, spotkań. Jak podkreślił, świetlica będzie godnie spełniała funkcję wizytówki wsi.
Ponieważ jest to czas karnawału, życzył wszystkim udanego wieczoru i dobrej zabawy.