Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sport/wyscigi_kolarskie_2014/paproc oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W pierwszym wyścigu kolarze jeździli na trasie o długości jednej rundy 8,7 km (Paproć Duża - Paproć Mała - Srebrna - Paproć Duża). Start i meta usytuowane były przy Remizie Strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Paproci Dużej.

Wyścig podzielony był na 3 kategorie:

• Grupa I: M20-M30 – 7 rund do przejechania (łącznie 59,9 km),
  • Grupa II: M40-M50 – 5 rund do przejechania (łącznie 43,5 km),
  • Grupa III/IV: M60, K OPEN, M70+, M+K 13-17 – 3 rundy do przejechania (łącznie 26,1 km).

W kategorii M30 zwyciężył Adam Ważny uzyskując czas 1h 7min i 14s. W grupie M40 z takim samym czasem pierwsze miejsce zajął Tomasz Czyżkowski. Natomiast w kategorii M60 wygrał Marian Czarnacki. W grupie M50 najszybciej do mety dojechał Leszek Skonieczny z czasem 1h 7min i 14s. Trzy sekundy za nim był Lechosław Michalak. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz - komendant główny Państwowej Straży Pożarnej i szef Obrony Cywilnej Kraju. Czwarte miejsce wywalczył Henryk Charucki – właściciel firmy Harfa-Harrison, znakomity kolarz, zwycięzca wyścigu Dookoła Polski w 1979 r., urodzony w Paproci Dużej, pomysłodawca i sponsor sobotnich wyścigów.

Ponadto nagrody specjalne od sponsora imprezy Henryka Charuckiego otrzymali: generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz - komendant główny Państwowej Straży Pożarnej i szef Obrony Cywilnej Kraju oraz Andrzej Pskiet - prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Paproci Dużej.

Drugi wyścig rozegrany został na trasie o długości jednej rundy 10 km (Szumowo – Radwany – Zaręby - Szumowo). Start i meta usytuowane były przy Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. Wyścig ten również odbywał się w trzech kategoriach, podobnie jak wcześniejszy w Paproci Dużej. Tym razem zawodnicy mieli do przejechania 4 okrążenia (40 km). Warto nadmienić, że dla większości kolarzy był to kolejny wyścig tego dnia.

Najszybszy na mecie w kategorii M60 był Jan Rokicki z czasem 1h 25min 57s, natomiast M60a - Marian Czarnacki (1h 13min 43s). W grupie M50a zwyciężył Kazimierz Czarkowski (1h 19min 40s). Lechosław Michalak z czasem 1h 13min 37s zajął pierwsze miejsce na podium w kategorii M50b. Tuż za nim do mety dojechał Leszek Skonieczny. Trzecie miejsce w tej grupie wywalczył Henryk Charucki. W kategorii M30 zwyciężył Adam Ważny (1h 13 min 39s). Jednemu z kolarzy niestety nie udało się dojechać do mety, ponieważ doznał kontuzji barku wskutek upadku podczas wyścigu.

Zwycięzcom w poszczególnych kategoriach puchary i nagrody rzeczowe wręczyli Marek Komorowski - radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zambrowie oraz Robert Rosiak – sekretarz Gminy Szumowo.