Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

Już trzeci rok z rzędu, w miesiącu listopadzie, pasjonaci tenisa stołowego spotykają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie, by w duchu sportowej rywalizacji wspólnie uczcić rocznicę odzyskania niepodległości przez nasza ojczyznę.

Tegoroczne zawody odbyły się w GOK Szumowo 9 listopada 2019 r. Były one integralną częścią projektu „Przyjemne z pożytecznym - odkrywamy talenty, rozbudzamy pasje, rozwijamy zainteresowania’ realizowanego przez GOK i grupę nieformalną „Rodzice – dzieciom”. Ze środków pozyskanych z programu „Działaj lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności został zakupiony nowy, wysokiej klasy stół do tenisa oraz puchary dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman. Od godz. 14.00 do 17.00 na dwóch stołach równolegle zawodnicy walczyli o zdobycie jak najwyższych lokat w swoich kategoriach. Szczególnie zawziętą walkę musieli stoczyć panowie startujący w klasie OPEN, w której wystartowało aż 11 zawodników.

Ostatecznie w kategorii dziewcząt do lat 12 swoje rywalki pokonała, zajmując I miejsce - Emilia Kos, II miejsce zajęła Amelia Głębocka, zaś III Magdalena Wyszomierska.
W kategorii kobiet, w klasie OPEN zwycięstwo odniosła pani Ewa Bagińska.
W kategorii chłopców do lat 12 zwycięstwo wywalczył Oliwier Słaby, II miejsce – Oliwier Olszewski, III – Antoni Koda.
W kategorii chłopców do lat 16 – I miejsce zajął Dominik Ogrodnik, II – Jakub Sutkowski.
W kategorii OPEN mężczyzn zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, rywalizując w ramach grup w systemie „każdy z każdym”. Ostatecznie, po zaciętej i wyrównanej walce w meczu o I miejsce pan Paweł Banasik pokonał Adama Kosa. III miejsce wywalczył pan Marek Kos pokonując Dawida Ogrodnika.
Wszyscy zawodnicy, którzy w swoich kategoriach zajęli czołowe miejsca otrzymali z rąk Wójta Gminy Jarosława Cukiermana pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.

Źródło: GOK Szumowo